Vrásky


K odstranění vrásek může být použito několik léčebných postupů


 

Aplikace botulotoxinu:


Co je to botulotoxin?
Botulotoxin neboli klobásový jed je látka produkovaná bakterií Clostridium botulinum. Nejdříve byl používán v očním lékařství a neurologii a až následně byly zjištěny jeho možnosti při potlačení mimických vrásek a odstranění pocení. Množství látky užívané v kosmetologii je ale asi 1000x menší, než je dávka toxická. Samotný účinek botulotoxinu spočívá v blokádě nervového zakončení, sval je denervován a nepřichází do něj nervový vzruch ztrácí schopnost se stáhnout (tím dojde k vyhlazení vrásek). Postupem času dochází k vyplavování botulotoxinu a k opětnému „vzkříšení“ svalu, říkáme, že účinek je reverzibilní (vratný).

Jak dlouho efekt trvá?
Délka trvání efektu je individuální, udává se 3-6 měsíců, při opakovaných aplikacích se délka efektu prodlužuje až na 12 měsíců.

Jaká jsou omezení?
Bezprostředně po aplikaci si pacient nesmí 4 hodiny lehnout, kontraindikací je těhotenství a kojení.

Chemický peeling:

Chemický peeling je rychlý a účinný postup používaný k omlazení a regeneraci pokožky obličeje, krku a dekoltu, ale také na hřbetu rukou a zad chemickou cestou. Po nanesení látky dojde k postupnému odstranění odumřelých povrchových kožních buněk a podpoře tvorby kožních kolagenních vláken. Chemický peeling je vhodný pro všechny, kdo očekávají rychlé zlepšení vzhledu pleti, akné, zjemnění vrásek a pleti narušené sluncem, výrazné zmírnění či odstranění pigmentových skvrn. Účinkem na hlubší vrstvy kůže (škáru) a kolagenní vlákna v ní obsažená působí i preventivně proti vzniku vrásek a celkovému stárnutí kůže. Vlastní zákrok trvá pouze několik minut, na obličej s při něm nanese chemická látka, která se po krátkém působení zneutralizuje. Zákrok je zcela bezbolestný. Na našem pracovišti používáme pouze nejkvalitnější přípravky předních světových firem. Pracovat s vysoce účinnými látkami chemického peelingu mohou pouze specielně školení lékaři.

Jak dlouho efekt trvá?
Kůra spočívá v provedení 4-6 sezení, efekt přetrvává půl roku až jeden rok.

Jaká jsou omezení?
Alergie na používanou látku, slunění po dobu celé kůry.


Mikrojehličkování přístrojem DermaPen

Mikrojehličkování DermaPenem je inovativní ošetření, které aktivuje v pokožce tvorbu vlastního kolagenu s dlouhodobým účinkem a zároveň donutí pokožku k přirozeným omlazujícím a ozdravujícím procesům.

Pomocí DermaPenu jsme schopni dosáhnout:

1. omlazení pokožky

2. zlepšení pružnosti pokožky

3. snížení hloubky velkých vrásek

4. zlepšení  jizev

5. zmírnění  hyperpigmentací

6. léčí rozaceu a kuperózu

7. celkově regeneruje pokožku po opalování, únavě, stresu

8. ošetření vlasové pokožky – prokrvuje a vyživuje vlasové folikuly a podporuje růst vlasů

9. zlepšení strií

 

Jak dlouho efekt trvá?
Po úvodním ošetření  (1- 4 aplikace v intervalu 4-6 týdnů) se doporučuje udržovací léčba s odstupem 9 měsíců.


Výplně:

Preparáty na bázi kyseliny hyaluronové. Kyselina hyaluronová je látka tělu vlastní a je běžnou součástí kožní vrstvy – škáry. Její hlavní funkcí je zabezpečení dostatečné hydratace kůže. S přibývajícím věkem množství i kvalita kyseliny hyaluronové klesá a tím následně dochází k tvorbě a zvýrazňování vrásek. Princip spočívá ve vpravení speciálních gelů obsahujících kyselinu hyaluronovou do různých vrstev kůže, dle hloubky vrásek (střední a hluboké vrásky obličeje). Preparáty se aplikují prostřednictvím drobných vpichů.Výplňové materiály s kyselinou hyaluronovou se používají také k remodelaci obličeje ,  modelaci a zvětšování rtů. Efekt výplní je patrný ihned po aplikaci.

Jakl dlouho efekt trvá?
Kůra spočívá obvykle v provedení jednoho sezení, efekt přetrvává přibližně 1 rok.


Jaká jsou omezení?
Otok nebo mírné modřiny, do týdne ustupují. Několik dnů po aplikaci je nutné se vyvarovat slunečního záření, teploty pod bodem mrazu, působení přímého intenzivního tepla, je nutné používat ochranné krémy s vysokým faktorem.

 


Mezoterapie (mesolifting):

Mezoterapie je léčba při které se drobnými injekcemi do mezodermu (střední vrstva kůže) aplikuje látka podněcující tvorbu kolagenu a novotvorbu buněk. Výsledkem je efektní vyhlazení jemných a středně hlubokých vrásek, zlepšení hydratace kůže, její vyhlazení a oživení. Aplikovaný roztok obsahuje směs aminokyselin, koenzymů a vitamínů.

Jak dlouho efekt trvá?
První aplikaci po 1-2 měsících doporučuje zopakovat, dlouhodobá léčba spočívá v aplikaci přibližně jedenkrát ročně.

Jaká jsou omezení?
Několik dnů po aplikaci je nutné se vyvarovat slunečního záření, teploty pod bodem mrazu, působení přímého intenzivního tepla, je nutné používat ochranné krémy s vysokým UV faktorem.

Náš tým

Naši pacienti jsou v těch nejlepších rukách.
Přesvědčte se sami.